PROJEKTY KULTURALNE

Fundacja była organizatorem oraz  wspierała organizacyjnie wiele projektów kulturalnych m.in.:

• Koncerty, kabarety, występy artystyczne i imprezy w SCK PK „Kwadrat”
  • Juwenalia PK – Czyżynalia
    Święto studentów, którego epicentrum zabawy znajduje się na Czyżynach, przy Osiedlu Akademickim Politechniki Krakowskiej, gdzie od wielu lat organizowane są właśnie – Czyżynalia. Na tym wydarzeniu rokrocznie odbywają się konkursy z nagrodami, wydziałowe rywalizacje, a także turnieje pomiędzy drużynami. To także standupy, karaoke oraz koncerty.
  • Rajd PK
    Rajd – prawie 60 lat historii, święto Politechniki w najczystszym wydaniu i to zawsze w górach.

Dziś Rajd Politechniki Krakowskiej jest największą i najstarszą tego typu imprezą w Polsce. Przyjeżdżają na niego tysiące studentów z całego kraju. Gdziekolwiek odbywa się Rajd PK, powstaje ogromna osada studencka złożona z tysięcy namiotów, a zabawa trwa tam przez całą dobę. Stawiana jest też profesjonalna scena, na której występują największe gwiazdy polskiej muzyki. Rajd gościł już m.in.: T-Love, Akurat, Pawła Kukiza, Big Cyc czy Łąki Łan.

• Kino w Kwadracie
    Darmowe pokazy filmowe kultowych filmów.
  • Piknik Inauguracyjny PK
    Wydarzenie organizowane w ramach inauguracji roku akademickiego na Politechnice Krakowskiej złożone z wystąpień artystycznych, koncertów, stoisk organizacji studenckich, grilla i dyskoteki.
  • Otrzęsiny I Roku, Beanalia
    Koncerty i dyskoteki organizowane specjalnie dla studentów I roku w celu ich integracji i poznania oferty kulturalnej.
  • Aero Stereo
    Aero stereo to pierwsza tego typu impreza w Polsce.  Specjalnie przygotowany hangar, eksponaty Muzeum Lotnictwa i do tego odpowiednie oświetlenie w towarzystwie dźwięków najlepszych Dj-ów m.in.  Dr. Albana.
  • Planszówki PK
    Wydarzenia z bezpłatnymi grami planszowymi, turniejami i nagrodami.

Juwenalia Krakowskie 2021 – Strefa Kwadrat